Životopis - I cesta může být cíl

31.12.2017

V mladickém věku jsem vyzkoušel snad všechny možné sporty, které mi prostředí poskytovalo (fotbal, běh, nohejbal, volejbal, tenis, jízda na kole, lyžování, běžkování).

Když mi bylo 14 let, tak jsme poprvé na základní škole poznali zákoutí školního fitness. Učitelé nás tam brali výjimečně, ale už tam jsem věděl, že zvedání vah pro mě bude dobrým doplňkem a něčím nepoznaným do mého sportovního života. Touha zvedání velkých vah byla i na střední škole až do doby studia Vysoké školy. V tomto období to bylo stále jen zvedání, stahování kladky, přítahy, tlaky a jiné "nesmyslné" techniky. Když se na to dívám s odstupem času, tak se divím, že jsem si zdravotně neublížil. Každý z nás se snažil mít co nejlepší tréninkový plán z internetu, aby dosáhl co nejlepších výsledků a zvedl co největší váhu. Ať už to bylo na dřepy, bench press nebo mrtvý tah. Kromě cvičení ve fitness centrech jsem se stále držel svých kolektivních i individuálních sportů. Několikrát jsem se zúčastnil školních soutěží jako např. florbal, šplh na laně, ping pong, běh, fotbal, nohejbal, silový trojboj a tím moje soutěžení během studentských let skončilo. Sport byl, je a vždy bude drogou, kterou potřebuji k životu.

V roce 2008 jsem se rozhodl pro absolvování trenérského kurzu, který by měl ukázat jak správně pracovat s tělem. V tuto dobu jsem ještě netušil, že budu dělat trenéra na profesionální úrovni. Jak šel čas, tak jsem poznával nové tváře v oblasti fitness, chodil na inspirace k dalších trenérům, účastnil se několika seminářů, učil se denně na svém těle nové pohyby a měl jsem pocit, že tolik informací nemohu nikdy aplikovat do praxe. Nakoupil jsem si desítky knih a ve volné chvíli (večery, po cestě do práce, ve vlaku, na dovolené) jsem neustále četl mnoho publikací. Ale každá publikace mluvila o jiných technikách, o jiných způsobech stravování nebo o tom jak žít zdravě. Čím více jsem získával, tím více jsem měl pocit, že vím méně. Kromě hlavní práce v IT jsem začal pracovat i ve fitness centru AMA Fitness na Zahradním Městě. Malé rodinné fitness, které se mi zdálo vhodné pro začátek fitness kariéry. K tomu jsem rozšiřoval svoje působení v centru Prahy ve fitness Vagon. Následovalo rodinné fitness Oasis City na Václavském Náměstí, Jan Kareš Fitness, Fitness Kotva a momentálně se nacházím ve vlastním domácím prostředí "Poradenské Centrum - Martin Hrazdil".

Za celou svoji kariéru jsem prošel mnoho kurzů (zdravotní, objemové, silové, kondiční, terapeutické, meditační, masážní, různé manuální léčebné techniky) a díky ním jsem tam kde jsem....