Proměna, která umožnila Josefovi najít cestu ke zdravému životu bez bolestí

16.02.2018

S Josefem spolupracujeme již třetím rokem a stále zdokonalujeme vnímání organismu. Setkáváme se jednou týdně a ladíme formu tím správným směrem. 

Změnili jsme: 

  • Strava: Vynechání (omezení) některých potravin z jídelníčku především pečiva, sacharidových potravin, kávy apod. Naučili jsme se používat potraviny v daných situacích např. když je málo pohybu nebo když je pohybu příliš. Zařadit správné potraviny po silové složce, po aerobním pohybu nebo pokud je klient delší dobu bez pohybu. U některých potravin jsme změnili jen dobu konzumace. 
  • Pohyb: Téměř každé ráno před odchodem do práce najde pár minut pro aktivaci. U cvičení jsme se zaměřili na dýchání, vnímání jednotlivých částí těla, naučili jsme se správnou a špatnou bolest během aktivace svalových partií, technika chůze, ukázka postavení těla při zvedání větších vah, přirozené pohyby pro aktivní život se svými dětmi.
  • Psychika: Díky změně stravovacích návyků a pohybových vzorců klient změnil pohled na život. Vidí věci, které doposud neviděl, protože ani vidět nemohl. Tělo kvůli omezení funkce nedokázalo plně fungovat a tím více trpělo únavou a nechutí k životu. Byl obeznámen s funkcí orgánů a jejich vlivem na psychiku.
  • + klient pravidelně navštěvuje trenéra, kde kontrolujeme případné změny ve svalové nerovnováze. Někdy cvičení s vlastní vahou, protažení, rehabilitační a někdy se podíváme i na silové cviky pro správnou aktivaci svalových partií do života :-).