Ing. Martin Hrazdil 

Stručné informace o moji práci 

Jmenuji se Martin Hrazdil a narodil jsem se v roce 1983. Od té doby se snažím žít neustále v pohybu. Ať už to bylo dovádění někde v přírodě, na zahradě nebo poznávání nových sportovních odvětví (od vývojové kineziologie, chůze, běh, koloběžka, motokáry, běžky, sjezdové lyže, jízdní kolo, volejbal, nohejbal, školní gymnastické hodiny, míčové hry, fotbal, florbal, šplh na laně, sjíždění řeky, boulder,  a mnoho dalšího). Troufám si říct, že jsem vyzkoušel většinu pohybů i v běžném životě (práce na zahradě, domácí hospodářství, pomoc na stavbě rodinného domu apod.). Dostal jsem tedy v životě mnoho impulsů, které tělo nastavily do různých životních pohybových situací.

Můj učitel:

 • Život (vývoj, domácí práce, dětské hry, sport, manuální práce na brigádách)
 • Semináře (kongresy, semináře, workshopy, konzultace)
 • Knihy a odborné publikace (zahraniční i vnitrostátní odborníci)
 • Internet (především zahraniční odborné články)
 • Závody - Překážkové (nejlepší učitel z hlediska psychologie, stravy a pohybu)
 • Příběhy lidí - Obohacující životní příběhy

 Zaměření: 

 • Změna životního stylu (strava, pohyb, psychika) - naučím vás vnímat svoje tělo a včas reagovat na špatné podněty
 • Specializuji se na všechny věkové kategorie 
 • Nastavení pohybu dle vašich cílů, možností a schopností
 • Síla, kondice, rychlost, relaxace, meditace, dýchání, strava, psychologie
 • Naučím vás jíst podle sportu, stavu orgánů, zaměstnání a vaši stravovací historie

Všechny aspekty PSYCHOLOGIE, STRAVA i POHYB se vzájemně ovlivňují. Jestli si nevíte rady, kde je vaše překážka, tak vám mohu pomoci najít příčinu, kterou společně odstraníme. Zaměříme se na prevenci, která vás posune dopředu a změní pohled na svět kolem vás aneb "Kolem sebe vidíme opravdu jen co chceme vidět".

Od roku 2008 jsem absolventem trenérského kurzu II.třídy. V počátku svoji trenérské kariéry jsem se věnoval spíše izolovanému cvičení. Obohacováním svých znalostí jsem postupně přecházel ke zdravotní stránce (Rehabilitační, masérské kurzy, zdravotně funkční semináře apod.)  Během poznávání jsem měl štěstí na mnoho skvělých školitelů, kteří mi ukázali jiné pohledy. 

Jsem vyznavačem různých cvičebních stylů a hlavním cílem je rovnováha. Jen tak dokážete fungovat dlouhodobě a můžete se sami na sebe více spoléhat. Tělo je jako dětská "stavebnice". Nejdřív poznáváte jednotlivé kousky podle barvy, velikosti nebo tvaru, zjišťujete vzájemnou návaznost a potom z každého dílu stavíte konkrétní cílový model. Nastavuji tréninkové lekce dle vaši tělesné konstituce, historie, cílů a pohybových možností. 

Certifikáty: 

 • fitness trenér II.třídy, Výživový poradce, Pilates, CORE, Diagnostické techniky, TRX, DNS, Movnat, Psychologie, Coaching, Funkční trénink, Strečinkové metody, Jóga, Kettlebel, Zdravotní techniky (Dornova Metoda, Zdravá záda, Kinesio Taping), Psychosomatika, Čínská medicína (strava, pohyb, psychologie), Aktivace svalových řetězců, SM Systém. 

Motto: 

Jestli budete ke svému zdraví přistupovat zodpovědně, tak i můj přístup bude na nejvyšší možné úrovni. Pro úspěch je důležitá oboustranná spolupráce, bez které to jednoznačně nefunguje